Çatı İzolasyon Ustası ve Profesyonel Uygulama

Servislerimiz

Teklif İsteyiniz

Çatılarda yerinde keşif için mesaj bırakınız.

İLETİŞİM

Keşif ve malzeme talepleriniz bize yazınız.

[contact-form-7 id="1409"]

SON REFERANSLAR

Çatı İzolasyon İşleri

Projeler

DETAILS

Foundation

DETAILS

Coatings

DETAILS

Crane Rental

Projeler

DETAILS

Çatı izolasyon yaptırmak binanız için oldukça güvenli bir yöntemdir. İzolasyon,binalarda uygulanmasına ihtiyaç duyulan su,soğuk ve ısıya karşı alınan bir tedbirdir..Fakat önce çatının tehlikelerinden bahsedelim. Çatı, bir yapıda en temel savunmasız yerdir ve suyu,ısıyı,soğuğu çabuk geçirir. Çatı izolasyonu da binanın yapım aşamasında uygulanan bir yöntemdir. Çatı izolasyonu yöntemi sayesinde profesyonel kişiler tarafından yapılan bu uygulama, binayı sudan, ısıdan ve soğuktan korur aynı zamanda bu yöntemi uygulayan binalar daha uzun ömürlü olur.

çatı izolasyon

çatı izolasyon

Çatı izolasyon nasıl uygulanır?

Çatı izolasyon uygulama sahası oldukça geniştir. Her firmanın ve her çatının da uygulama yöntemi farklıdır. Çatı izolasyonu öncelikle bilinmelidir ki profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Eğer çatı izolasyonu ve çatınız hakkında bilgiye sahip değilseniz mutlaka profesyonel bir yardım almanız gerekmektedir. Çatı izolasyon yapmak için bina yapısının çatının eğiminin ve çeşidinin öğrenilerek uygulanması şarttır. Çatı izolasyonu, yapının bütün yüzeyini kapatacak şekilde yapılır, en ufak bir delik bırakılmamalıdır. Aynı zamanda malzemenin kalitesinden emin olunmalıdır.Binanın çatısında bulunan çıkıntılı yüzeylerin en ufak sızıntı yapılmadan kaplanması çok önemlidir.

Çatı İzolasyon İçin Malzemeler

Çatı izolasyonu yapılırken eğer kalınlık önemli değil ise kirişler arasında kaya yünü veya koyun yünü ile elyaf izolasyonu kullanılır. Bunun dışında farklı izolasyon sistemleri de vardır şişmiş elyaf izolasyonu ve selülöz elyaf izolasyonu gibi. Bu yöntemler öncesi tank veya boru hattı döşenmelidir. Bu boru rulo şeklinde ikinci bir tabaka ile 250-300 mm izolasyon gerekir. Aynı zamanda bina yönetmelikleri bu konuda belli ölçüler belirler ve buna uygun yapılır.

Çatı İzolasyonu İçin Fiyatlar

# Çatı izolasyonu yaptırmadan önce herkes fiyatlandırmayı merak eder, fakat fiyatlandırma çatınızın boyutundan çatının ebatına,yapısına kadar değişiklik gösterebilir bu sebeple izolasyon yaptırmadan önce profesyonel bir bakış açısı gereklidir. Çatı izolasyonunda dikkat edilmesi gereken noktalar Çatı izolasyonu yapılırken mutlaka beton döşenerek izole edilir. Ayrıca izolasyon düz bir çatı kuru bir tahta ile bile yapılabilir fakat izolasyonun faydalı olabilmesi için eğimli bir çatının gerektirdiği malzemeler ile yapılır eğer yanlış bir malzeme veya en ufak bir sızıntı olursa izolasyon işe yaramaz. Tüm bunların sonucunda çatı izolasyonu için mutlaka malzemeler doğru ve kontrollü edinilmelidir ve işinin ehli tecrübeli kişiler tarafından bu yöntem uygulanılmalıdır.

Sık Sorulan Sorular

Çatısı akan müşterilerimiz ve genel, ortak çatı akması soruları ve cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Çatı izolasyonu ne demek?

Çeşitli izolasyon malzemeleri ile gerçekleştirilen çatının su sızdırmaz hale getirilmesi demektir. https://www.catitamirati.com/cati-izolasyon/

Çatı izolasyonu nasıl olmalıdır ?

Mutlaka uzman ekip ve çatı çalışma sertifikaları tam bir kadro ile çalışmalısınız.

Çatı izolasyonu ne kadar tutar?

Ortalama maliye çıkarabilmemiz için yerinde keşif yapıp rapor çıkarmamız gerekmektedir.

Çatı yalıtım malzemeleri nelerdir?

Sandviç panel, bitüm membran, likit membran, trapez sac, shingle, osb, plywood, boardex, kutu profil gibi malzemelerdir.

Izolasyon ne anlama gelir?

Yaıtımın diğer adıdır.

Call Now ButtonHemen Ara!