Servislerimiz

Teklif İsteyiniz

Çatılarda yerinde keşif için mesaj bırakınız.

İLETİŞİM

Keşif ve malzeme talepleriniz bize yazınız.

[contact-form-7 id="1409"]

SON REFERANSLAR

Çatı İzolasyon İşleri

Projeler

DETAILS

Foundation

DETAILS

Coatings

DETAILS

Crane Rental

Projeler

DETAILS
[rev_slider alias=”single-service”]

Çatı Yalıtımı

Çatı Yalıtımı Son zamanlarda ülkemizde ve dünyada çatı yalıtımı ve çatı güvenliği konusunda oldukça bilinçlenmiş ve ilerlemiş durumdayız son zamanların mekanik ve teknik bilgileriyle, çatı ustalarının ve işçilerin yılların tecrübesi ve birikimiyle harmanlanmış olan çatı yalıtımı uygulaması oldukça ilerlemiş ve gerekli olan bir uygulamadır. Genelden özele doğru inersek eğer yalıtım, yapıları iç ve dış etkenlerden koruyan binada oturanlara güvenli gürültüden uzak sağlık ve estetik açısından daha güvenli bir ortam sağlar.

Çatı Yalıtım Fiyatları

Yalıtımlı binalarda yalıtımsızlara göre %30 ve %50 oranında daha az enerji kullanılır bu da hem ekonomik hem de güvenlik konusunda bireysel ve toplumsal katkılar sağlar. Ayrıca yalıtılması gereken başlıca etmenler su,ışık,ses ve radyasyondur. Çatı yalıtımı da bir çeşit korunaklı parametredir. Çatı yalıtımı uygulamaları Çatı yalıtımı uygulamaları çok çeşitlidir, genel yalıtım tavsiye edilse de bazı ev sahipleri ve çatı ustaları sadece su buhar yalıtımı,çatı ısı yalıtımı,çatı radyasyon yalıtımı,çatı ses yalıtımı gibi konularda gibi başlıklarda yalıtımı da tercih edebilirler. Çatı yalıtım bürokrasisi Enerji verimliliği kanunu çatı yalıtımında da kullanılmıştır. 2011 yılında kabul edilen binalarda enerji performansı ve enerji kimlik belgesi zorunludur.

Çatı Yalıtım Malzemeleri

Eski ve yalıtımsız binalarda ise 1979 yılından itibaren kabul edilmiş ve uygulanmaya başlanmıştır. Çatı yalıtımı yapmayan binalardaki problemler Çatı yalıtımı yapmayan binalar şüphesiz ki birçok alanda sıkıntı yaşar. İlk başta ısı kaybı, ısıtma ve soğutma maliyetlerini yükseltir ve ekonomik açıdan yalıtım yapmayan binalardaki yaşayan insanlar ekonomik açıdan büyük bir zarara uğrar. Yalıtımsız çatıların aralarında difüzyon meydana gelir boya ve sıvasında çatlamalar ve sızıntılar vardır. Çatıdaki ısı dağılımı dengeli olmadığı için çatı tarafındaki kimi yerler soğuk kimi yerler sıcak olur bu problem de evde yaşayanların yaşam kalitesini düşürmeye yeterlidir.

Üstelik sadece yaşam kalitesi değil soğuktan veya sıcaktan birçok sağlık problemine sebep olabilir. Ek olarak, çatının sıvasında küflenme olursa siyah lekeler evin görüntüsünü bozup estetik açıdan çirkin bir görüntüye maruz bırakabilir. Bunların sonucunda, çatı yalıtım yaptırmayan tüm yapılar yalıtımla son yıllardaki teknoloji ve refah seviyesine ulaşmak için en güvenilir çatı ustası ile  yalıtım uygulamaları gerekmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Çatı yalıtım ile ilgili sık sorulanlar.

Çatı yalıtım malzemeleri nelerdir?

Yalıtım Membranı ve likit membran sıklıkla kullanılmaktadır.

Binalarda ısı yalıtımı için kullanılan malzemeler nelerdir?

Mantolama köpükleri ve taşyünü malzemedir.

Call Now ButtonHemen Ara!