Yeni

Ürünler

SALE

Milling

₺ 34

Tackle

₺ 76

Meter

₺ 75

Painting

₺ 23

Helmet

₺ 62

Toolbox

₺ 56

Uygun Fiyatlar

Kaliteli Ürünler

20 TL / M2 Başlayan Fiyatlar

Çatı Tamiri

 

Su İzolasyon Malzemeleri Su izolasyonu yapmak için malzeme ve malzeme seçimi çok önemlidir. Yüzeysel olarak bahseder detaya inmezsek su izolasyon malzemeleri 5’e ayrılır. Bunlar, bitüm, epoksi, kauçuk , siloksan ve akriliktir. Öncelikle bitüm ülkemizde oldukça sık kullanılan bir malzemedir. Suya ve sıvıya karşı oldukça dirençli ve dayanıklıdır, bu malzeme izolasyonun temel taşıdır.

Epoksi ise duvar,zemin gibi dış yapılar için çok uygun ve kaliteli olduğundan kullanılır.Çatlak onarımında ve birçok alanda da kullanılır. Yapışkan bir maddedir ve çok dirençlidir bu yüzden o da sık tercih edilen bir maddedir. Aynı zamanda astar görevinde de kullanılır boşluk doldurmada ve ilk kat olarak geçilmede işlevi büyüktür. Kauçuk ise su yalıtım sırasında malzemelerin direncini ve süresini uzatır. Oldukça koruyucu bir malzemedir. Hasarların oluşmasına karşın duvar görevi görür. Sıvı akışını büyük ölçüde engellediği için su yalıtım malzemesi için vazgeçilmezdir diyebiliriz. Ayrıca ısıya karşı korumada yüksek miktarda yardımcı olur ve bu sayede malzemelerin direncini artırır. Bir diğer malzeme ise siloksandır. Siloksan yüzey yalıtımında çoğunlukla kullanılan malzemedir. Siloksan sıvı akışını engelleyen bir diğer malzemedir. Sıvıyı iterek, yüzeylerinin sıvıyı emmesini sağlar. Çoğunlukla tahta malzemeli yapılarda kullanılır şeffaf olduğu için de estetik yönden çok kullanışlıdır.

 

Görüntünün hasarlı kısımlarını temizler ve yapının ömrünü uzatır. Ek olarak, ülkemizde siloksan tarihi eserlerde ve tarihi eser zemininde su yalıtımı ve onarımı için kullanılır. Son malzeme ise akriliktir. Akrilik oldukça işlevsel bir malzemedir sadece su yalıtımında değil birçok hasarlı yapının onarımında kullanılır. Bu onarım diğer su yalıtım malzemelerinde olduğu gibi uzun saatler almaz ve bu yönü açısından çok avantajlıdır. Aynı zamanda akrilik de zeminde dış yüzeyler kullanılabilir. Diğer malzemelere nazaran daha az kullanılır fakat çabuk kuruyabilme ve kaplama özelliği açısından su yalıtımı malzemeleri arasına koyabiliriz.

 

En çok çatı,teras ve balkonlarda kullanılmaktadır. Diğer yandan estetik,tekstil, inşaat sektöründe kullanılmaktadır. Son olarak su yalıtım malzemelerinin önemi kadar yalıtımı yapan işçi ve çalışanların tecrübesi ve bilgisi de çok önemlidir. Profesyonel su yalıtımı için malzemelere ve çalışanlara titizlikle dikkat edilmelidir. Su İzolasyon Malzemeleri Su izolasyonu yapmak için malzeme ve malzeme seçimi çok önemlidir. Yüzeysel olarak bahseder detaya inmezsek su izolasyon malzemeleri 5’e ayrılır. Bunlar, bitüm, epoksi, kauçuk , siloksan ve akriliktir. Öncelikle bitüm ülkemizde oldukça sık kullanılan bir malzemedir.

 

Suya ve sıvıya karşı oldukça dirençli ve dayanıklıdır, bu malzeme izolasyonun temel taşıdır. Epoksi ise duvar,zemin gibi dış yapılar için çok uygun ve kaliteli olduğundan kullanılır.Çatlak onarımında ve birçok alanda da kullanılır. Yapışkan bir maddedir ve çok dirençlidir bu yüzden o da sık tercih edilen bir maddedir. Aynı zamanda astar görevinde de kullanılır boşluk doldurmada ve ilk kat olarak geçilmede işlevi büyüktür. Kauçuk ise su yalıtım sırasında malzemelerin direncini ve süresini uzatır. Oldukça koruyucu bir malzemedir. Hasarların oluşmasına karşın duvar görevi görür. Sıvı akışını büyük ölçüde engellediği için su yalıtım malzemesi için vazgeçilmezdir diyebiliriz.

 

Ayrıca ısıya karşı korumada yüksek miktarda yardımcı olur ve bu sayede malzemelerin direncini artırır. Bir diğer malzeme ise siloksandır. Siloksan yüzey yalıtımında çoğunlukla kullanılan malzemedir. Siloksan sıvı akışını engelleyen bir diğer malzemedir. Sıvıyı iterek, yüzeylerinin sıvıyı emmesini sağlar. Çoğunlukla tahta malzemeli yapılarda kullanılır şeffaf olduğu için de estetik yönden çok kullanışlıdır. Görüntünün hasarlı kısımlarını temizler ve yapının ömrünü uzatır. Ek olarak, ülkemizde siloksan tarihi eserlerde ve tarihi eser zemininde su yalıtımı ve onarımı için kullanılır. Son malzeme ise akriliktir. Akrilik oldukça işlevsel bir malzemedir sadece su yalıtımında değil birçok hasarlı yapının onarımında kullanılır.

 

Bu onarım diğer su yalıtım malzemelerinde olduğu gibi uzun saatler almaz ve bu yönü açısından çok avantajlıdır. Aynı zamanda akrilik de zeminde dış yüzeyler kullanılabilir. Diğer malzemelere nazaran daha az kullanılır fakat çabuk kuruyabilme ve kaplama özelliği açısından su yalıtımı malzemeleri arasına koyabiliriz. En çok çatı,teras ve balkonlarda kullanılmaktadır. Diğer yandan estetik,tekstil, inşaat sektöründe kullanılmaktadır. Son olarak su yalıtım malzemelerinin önemi kadar yalıtımı yapan işçi ve çalışanların tecrübesi ve bilgisi de çok önemlidir. Profesyonel su yalıtımı için malzemelere ve çalışanlara titizlikle dikkat edilmelidir.

Call Now ButtonHemen Ara!